LISTA ELEVILOR CARE VOR PARTICIPA LA FAZA NATIONALA A OLIMPIADELOR SI CONCURSURILOR DIN ANUL SCOLAR 2014 - 2015
Aria Nr. crt Nume și prenume elev Clasa Disciplina Rezultat Prof. îndumător
LIMBA ROMANA 1 GROZA DORIANA 10B Lectura ca abilitate I BUT GEORGETA
2 IGNAT REBECA 11C Lb. Română I STERCA CRISTINA
LIMBI MODERNE 3 CETEAN MADALINA CORNELIA 11F Lb. Engleză I DREGHICIU LUCIA
4 EKART CASIANA 12F Lb. Engleză I DREGHICIU LUCIA/
DRĂGHIȚĂ ANCA
5 OPRITA ANDRA 11A Lb. germană-B1 I MUCENICU ADINA
6 MUCENICU AMINA TANIA 9F Lb. germană-C1 I
7 GUTA ANDREAS DANIEL 12D Lb. germană-C1 II
8 RONCEA CĂLINA 9D Lb. germană-A2 I MUCSI-AMARITEI ANDREEA
9 TOMA LARISSA 9A Lb. germană-B2 I ROXANA SUCIU
10 BĂRBAT DENISA IOANA 10E Lb. Franceză I TODOR CORNELIA
MATEMATICA 11 ROMAN  MARIA 6B Matematică I LORINTZ LILIANA
12 MOLDOVAN  ADRIAN 11A Matematică II MOGA NICOLAE
13 RADU-TODOR ALEXANDRU 7B Matematică III
14 PAMFILOIU DAN 9C Matematică-Haimovici I CÂRCOANĂ DANA
15 ANGHELESCU  RALUCA 11D Matematică-Haimovici I HODOR MARIA
16 REFEC  GEORGE 11C Matematică-Haimovici III LUPȘE MARIA
FIZICA 17 TĂRÂȚĂ VICTOR 6B Fizică II MIHU RODICA
18 DOBRA ALEXANDRU-NICOLAE 7B Fizică II
CHIMIE 19 PUȚAN SILVIU DAN 8B Chimie I POPA DINA
20 CRINTEA MIRUNA 11A Chimie I
GEOGRAFIE 21 BUMBU   IULIA 9B Geografie I ȘTEF VASILE
22 IRIMIE  CLAUDIA 10A Geografie I BULBUCAN MIOARA
23 TĂRÂȚĂ VICTOR 6B Geografie-Terra I
24 DRAGHICI ALEXANDRU 5A Geografie-Terra II
25 BOROICA  TUDOR 6B Geografie-Terra III
ISTORIE 26 MARARIU CARMEN 10G Istorie I DUMITRAȘ DAN
LISTA ELEVILOR CARE AU OBTINUT PREMII LA FAZA JUDETEANA A OLIMPIADELOR SI CONCURSURILOR DIN ANUL SCOLAR 2014 - 2015
Aria Nr. crt Nume și prenume elev Clasa Disciplina Rezultat Prof. îndumător
LIMBA ROMANA 1 GROZA DORIANA 10B Lectura ca abilitate I BUT GEORGETA
2 TIMARIU ANAMARIA 10B Lectura ca abilitate III
3 GROZA DORIANA 10B Lb. Română M
4 TOMA LARISA 9A Lb. Română M
5 GROZA ALEXANDRA ANA 10A Lb. Română III GROSU MONICA
6 ȘTEFAN ANA-MARINA 5A Lb. Română M MANCIULEA MARIA
7 FĂRCAȘIU MARIA 6A Lb. Română III SOROHAN ADINA
8 LUPEA ADRIANA 7A Lb. Română M
9 BARDAN BIANCA 7A Lb. Română M
10 IGNAT REBECA 11C Lb. Română I STERCA CRISTINA
11 ROMAN MARIA 6B Lectura ca abilitate II
12 PAȘTIU GEORGIANA 8A Lb. Română M
LIMBI MODERNE 13 LEMENY ANTONIA 8B Lb. Engleză II CORFIȚĂ GEORGE
14 LUPEA ADRIANA 7A Lb. Engleză M
15 CETEAN MADALINA CORNELIA 11F Lb. Engleză I DREGHICIU LUCIA
16 RAHOVEAN CARINA 9F Lb. Engleză M
17 EKART CASIANA 12F Lb. Engleză I DREGHICIU LUCIA/
DRĂGHIȚĂ ANCA
18 OPRITA ANDRA 11A Lb. germană-B1 I MUCENICU ADINA
19 MUCENICU AMINA TANIA 9F Lb. germană-C1 I MUCENICU ADINA
20 BRINZAC PAUL ADRIAN 11A Lb. germană-B2 II
21 BOTA ANDRA 10D Lb. germană-C1 II
22 ROMAN DIANA 11A Lb. germană-B1 II
23 GUTA ANDREAS DANIEL 12D Lb. germană-C1 II
LIMBI MODERNE 24 RONCEA CĂLINA 9D Lb. germană-A2 I MUCSI-AMARITEI ANDREEA
25 PINTILIE TEODORA 8B Lb. germană-A2 III
26 SABĂU ROXANA 12A Lb. germană-B1 III
27 TOMESCU RĂZVAN 8B Lb. germană-B1 III
28 CETEAN MĂDĂLINA CORNELIA 11F Lb. germană-B1 M
29 FECHETE ANDREI 8B Lb. germană-B1 M
30 HONCERU GABRIEL 11D Lb. germană-B1 M
31 MOGA DENISA 8A Lb. germană-B1 M
32 CISMAS ROBERT 9D Lb. germană-B2 M
33 MOGA DRAGOȘ 7A Lb. germană-A2 I MUNTEAN IOANA
34 CĂTA LUIZA 7B Lb. germană-A2 II
35 TOMA LARISSA 9A Lb. germană-B2 I ROXANA SUCIU
36 POPA ANDRADA 10C Lb. germană-A2 III
37 DANILA RAZVAN ANGEL 10A Lb. germană-C1 III
38 POPA ALEXANDRU SILVIU 9A Lb. germană-A2 M
39 BESCHIU BOGDAN 9A Lb. germană-B2 M
40 HATEGAN ANA MARIA 10A Lb. germană-C1 M
41 BĂRBAT DENISA IOANA 10E Lb. Franceză I TODOR CORNELIA
42 IANCU GABRIELA CRISTINA 9C Lb. Franceză III
43 POPA GABRIELA 9C Lb. Franceză M
MAEMATICA 44 ROMAN  MARIA 6B Matematică I LORINTZ LILIANA
45 TĂRÂȚĂ  VICTOR 6B Matematică III
46 CRINTEA  MIRUNA 11A Matematică I MOGA NICOLAE
47 DOBRA  ALEXANDRU-NICOLAE 7B Matematică I
48 MOLDOVAN  ADRIAN 11A Matematică II
49 TODOR  ANDREI-PETRU 7B Matematică II
50 ȘTEFAN  DIANA-FLORINA 11A Matematică III
51 RADU- TODOR ALEXANDRU 7B Matematică III
52 FILIP  LIVIU-PAUL 10B Matematică II TODOR PETRU
53 SCARLAT  ALIN 10B Matematică III
54 SÂRBU  DARIUS 12A Matematică M
55 POPA  ROBERT 9A Matematică M
56 PAMFILOIU DAN 9C Matematică-Haimovici I CÂRCOANĂ DANA
57 ANGHELESCU  RALUCA 11D Matematică-Haimovici I HODOR MARIA
58 DUVLEA  DARIA 10D Matematică-Haimovici M
59 REFEC  GEORGE 11C Matematică-Haimovici III LUPȘE MARIA
INFORMATICA 60 TOMOIOAGĂ CRISTIAN 6A Informatică I CÂRCOANĂ DANA
61 CONDURACHE BOGDAN 12A Informatică III LEBĂDĂ MONICA
62 SALĂU BOGDAN 11A Informatică III MUNTEAN MARIUS
63 GRIGORE DRAGOS 11A TIC-C# III
64 CĂTA MIHAI 11A TIC-C# M
65 SALĂU BOGDAN 11A TIC-C# M
FIZICA 66 TĂRÂȚĂ VICTOR 6B Fizică II MIHU RODICA
67 DOBRA ALEXANDRU-NICOLAE 7B Fizică II
68 TRIF ORIANA MARIA 6B Fizică M
CHIMIE 69 CRINTEA MIRUNA 11A Chimie I POPA DINA
70 PUȚAN SILVIU DAN 8B Chimie I
71 RONCEA CĂLINA  9D Chimie M BOCA MARIA
GEOGRAFIE 72 BUMBU   IULIA 9B Geografie I ȘTEF VASILE
73 IRIMIE CRISTIAN 11B Geografie II
74 MOLDOVAN  CLAUDIU 9D Geografie II
75 GRIGORE DRAGOS 11A Geografie M
76 IRIMIE  CLAUDIA 10A Geografie I BULBUCAN MIOARA
77 PETRESCU  PAULA 10A Geografie III
78 ROTTA  SORANA 8A Geografie M
79 TARATA  VICTOR 6B Geografie-Terra I
80 DRAGHICI ALEXANDRU 5A Geografie-Terra II
81 BOROICA  TUDOR 6B Geografie-Terra III
82 SCHIAU  DRAGOS 5A Geografie-Terra M
83 OLTEAN ROBERT 5A Geografie-Terra M
84 SPATACEAN  OANA 6A Geografie-Terra M
85 FARCASIU  MARIA 6A Geografie-Terra M
86 CIOCA   SILVIU 6B Geografie-Terra M
87 OPREAN DAN 7B Geografie-Terra M
ISTORIE 88 MARARIU CARMEN 10G Istorie I DUMITRAȘ DAN
RELIGIE 89 JELEA ALEXANDRA 11F Religie II FÂNTÂNĂ ANA
90 VOINA ANDREEA 7A Religie M
91 SIMION LUCIA 7A Religie M
92 SCHIAU MĂLINA 8B Religie M
RELIGIE 93 BICA ANCA MARIA 10F Religie III PETRU VALENTIN
94 SCHIAU IOANA 10C Religie M
95 ȚÎMPEA IONUȚ COSMIN 10E Religie M
96 BUDIN ADELA IOANA 9C Religie M
TEATRU  97 Trupa de teatru COLB L Festivalul Național de Teatru Brașov Premiul
MUTART
CÂNDEA TEREZA
SPORT 98 Echipa de fotbal fete G ONSS III CANDREA CRISTINA
99 Echipa de volei băieți G ONSS IV
100 Echipa de volei fete L ONSS IV
101 Echipa de fotbal băieți L ONSS II GAFTON PAUL
102 Echipa de fotbal băieți G ONSS III
103 Echipa de baschet fete G ONSS II OPRITA IONUT
104 Echipa de baschet băieți G ONSS II
105 Echipa de baschet fete L ONSS II
106 Echipa de baschet băieți L ONSS III